Aquest web utilitza galetes (cookies) per a oferir una millor experiència de navegació. Si continua navegant pel web, considerem que accepta la seva utilització. [ Acceptar ]

El Jurat fa pública la llista de finalistes de la 49a Nit de l'Esportista de Manresa

El Jurat fa pública la llista de finalistes de la 49a Nit de l'Esportista de Manresa


05/06/2019

La gala de lluirament de premis tindrà lloc dimecres 12 de juny a dos quarts de 9 dele vespre, al teatre Kursaal.  Serà presentada per l’actor i humorista Pep Plaza.

 

 

El Jurat Qualificador de la Nit de l’Esportista de Manresa, un cop estudiades totes les candidatures proposades, ha fet pública la llista de finalistes de les següents categories:

 

Millor esportista màster / veterà (més de 40 anys):

 

  • Loles Vives (Atletisme - Club Atlètic Manresa).
  • Montserrat Prat (Atletisme - Club Atlètic Manresa).
  • Joan Boixader i Rosanna Camprubi (Ball Esportiu - CBE Swing Manresa).
  • Rubèn Viciana i Eva Moya (Ball Esportiu – Royal Dance).
  • Teresa Forn (Curses de Muntanya – HG Sports).
  • Montse Gomariz (Natació – Club Natació Minorisa).
  • Josep Perarnau (Tir Precisió – Tir Precisió Manresa).
  • Mercè Mas (Tir Precisió - Tir Precisió Manresa).
  • Amand Redondo (Triatló - Club Natació Minorisa).
  • Jordi Vidal (Triatló - Club Natació Minorisa). 


Millor esportista jove (fins a 18 anys):

 

  • Adrián Sedano Martín (Atletisme - Club Atlètic Manresa).
  • Bethlhem Manzano Jimeno (Atletisme - Club Atlètic Manresa).
  • Judit Devers Cantero (Atletisme - Club Atlètic Manresa).
  • Jesús Rubio i Yulia Yavorska (Ball Esportiu – CBE Swing Manresa).
  • Andrey Prikhodko i Nora Corpas (Ball Esportiu - Royal Dance).
  • Robert Mihai i Tatiana González (Ball Esportiu - Royal Dance).
  • Unai Villegas i Alexia González   (Ball Esportiu - Royal Dance).
  • Toni Naspler Peraire (Bàsquet - Club Bàsquet Manresa 2015).
  • Jan Massana Sarra (Beisbol - Beisbol Club Manresa).
  • Ester Abizanda Gilibets (Tir Carrabina Aire - Club Tir Precisió Manresa).
  • Mallol Vall Estefanell (Esgrima - Sabre Hongarès Manresa).
  • Arnau Lavilla Huguet (Futbol Sala - Manresa Futbol Sala).
  • Laia Font Estruch (Gimnàstica Artística Femenina – EGIBA).
  • Lorena Medina Cobos (Gimnàstica Artística Femenina – EGIBA).
  • Mar Palliso Ramos (Gimnàstica Artística Femenina -   EGIBA).
  • Maria Comallonga Font ( Gimnàstica Artística Femenina – EGIBA).
  • Aitor Gómez Flores (Gimnàstica Artística Masculina – EGIBA).
  • Arnau Delgado Mas (Gimnàstica Artística Masculina – EGIBA).
  • Fidel Serra Diaz (Gimnàstica Artística Masculina – EGIBA).
  • Martí Estarlí Sala (Gimnàstica Artística Masculina – EGIBA).
  • Martí Flores Maria (Gimnàstica Artística Masculina – EGIBA).
  • Pau Sucias Gonzalez (Gimnàstica Artística Masculina – EGIBA).
  • Noelia Jardo Martin (Judo - Esport-7 Judo).
  • Pau Santacreu Garcia (Judo - Esport-7 Judo).
  • Maria Josep Egea (Natació - Club Natació Minorisa).
  • Marina Chavarria Espasa (Trampolí – EGIBA).
  • Robert Vilarasau Poveda (Trampolí – EGIBA).


Millor esportista en categoria absoluta:

 

  • Mar Juarez Gallardo (Atletisme - Club Atlètic Manresa).
  • Mònica Clemente Martí (Atletisme - Club Atlètic Manresa).
  • Gerard Farrés (Automobilisme).
  • Moi Torralladorna (Automobilisme).
  • Guillem Pascual i Rosa Carne (Ball Esportiu – Royal Dance).
  • Iffe Lundberg (Bàsquet - Bàsquet Manresa).
  • Marc Garcia (Bàsquet – Baloncesto Fuenlabrada).
  • Melania Sorroche (Boxa – Boxgym Manresa).
  • Guillem Muñoz (BTT - TBELLÈS).
  • Lluís López (Futbol - RCD Espanyol).
  • Nerea Valeriano ( Futbol – Club Atlético Osasuna).
  • Xavi Cols (Futbol Sala - Peñíscola Rehabmedic).
  • Andea Carmona Raya (Gimnàstica Artística Femenina – EGIBA).
  • Thierno Boubacar Diallo  (Gimnàstica Artística Masculina – EGIBA).
  • Toni Elías (Motociclisme).
  • Simeó Ubach (Motocros).
  • Cristina Masfret Costa (Trampolí – EGIBA).
  • Guillem Montiel Moreno (Triatló - Club Natació Minorisa).
  • Anna Bisbal (Waterpolo - Club Natació Minorisa).
  • Sergi Mora (Waterpolo – Club Natació Terrassa).

 

Tots ells hauran de recollir el guardó de finalista i esperar la resolució final per cada un de les categories que es desvetllarà al llarg de la gala del proper dimecres 12 de juny a les 20.30 h al teatre Kursaal.

 

La gala serà presentada per l’actor i humorista Pep Plaza. L’artista polifacètic que ha popularitzat les seves imitacions als programes de TV3 de Crackòvia (2008-2017) i Polònia, amb personatges com Pep Guardiola, Jordi Pujol o Quim Monzó, entre molts d’altres. A més, la gala també comptarà amb un actuació de Freestyle Futbol a càrrec de l’especialista José Ferreras, que farà el show a ritme del nou himne del Manresa Futbol Sala.

 

El preu de les entrades és de 12€ i es poden adquirir a les taquilles del teatre de dimarts a diumenge de 18.00 a 21.00 hores i els dissabtes d’11.00 a 13.00 hores, o bé al 93 872 36 36, i també per internet a www.kursaal.cat

 

 

Amb la col·laboració de:
Campus Manresa - | Mapa web